Gyakori és jövedelmező koncepció a tovább értékesítésre szánt ingatlanok átalakítás, felújítása, amik a kellő elszántsággal és szakértelemmel hamar elkelnek a piacon. Persze van néhány buktató, ezért összegyűjtöttünk néhány tippet, amire figyelj, mielőtt egyáltalán belekezdesz.
Partnerünkkel már több sikeres projekten vagyunk túl, jelenleg a Zoltán utcában kínálunk 4 ingatlant értékesítésre: https://www.livin.co.hu/zoltan-utca1
Minden esetben legyen stratégiád, dolgozz együtt szakemberekkel- ahogyan ők is teszik- és legyél körültekintő a vásárlás, kivitelezés és értékesítés során is.
Na de haladjunk sorba:
1. Készíts tervet
Mi a célja a befektetésnek, mik az ingatlan adottságai, milyen átalakításra van szükség, mennyi pénzed van… és még sorolhatnánk hosszan a szempontokat, ami alapján döntened kell. Szóval nem kérdés, hogy a nulladik lépés a tervezés, majd jöhet a célnak megfelelő ingatlan kiválasztása. Hiszen bármely ingatlanbefektetés esetén kutatást, összehasonlítást kell végezni, akár személyes használatra, akár bérbeadásra vagy értékesítésre szánod a lakást, lakásokat.
2. Ne akarj mindent egyedül csinálni
Ne ess bele abba a hibába- főként kezdő befektetőként- hogy mindent a nyakadba veszel, mert úgyis tudod, hiszen „gyerekjáték”. A folyamat során mindenképpen hasznos segítségedre lesz egy hozzáértő ingatlanügynök, egy kiváló ezermester, egy profi jogi- és egy biztosítási képviselő. Az együttműködés során ezen szakemberek, figyelmeztetnek a felmerülő problémákra és felteszik a megfelelő kérdéseket. Hidd el, megéri egy jó csapatot szervezni, különösen, ha hosszútávra tervezel.
3. Vedd figyelembe a vevők, bérlők igényeit és a lokációt
Mielőtt ingatlant vásárolsz befektetési céllal, jó, ha te is megismered a helyi piacot, annak érdekében, hogy olyan vásárlási döntéseket hozz, amelyek leginkább segítenek a jövőbeni nyereség megszerzésében. Hiszen nem árt már ekkor azt is meghatározni miért is vásárolsz az adott környéken. Eladni vagy kiadni szeretnél? Ki lesz a célközönség? Külföldiek, diákok vagy fiatal házasok?
4. Legyen pénzügyi terved
Mielőtt belevágsz győződj meg arról, hogy rendelkezel-e a megfelelő összeggel, ami a finanszírozáshoz szükséges. A munkadíjon felül, a berendezés, esetleges engedélyek, ügyvédi költségek és váratlan kiadások is felmerülhetnek. Legyél reális, mérd fel a „terepet” és ne költs csúcsminőségű fürdőszoba berendezésekre, ha pl. a társasház szigetelése nem az ideális. Ha mindez megvan, akkor pedig árazd be megfelelően az ingatlant. Ehhez végezz piackutatást, fedezd fel a környéken eladott és eladó hasonló ingatlanokat vagy kérj tanácsot.
Hiszen a Livin.Co szakértői tapasztalatukból és az ingatlan piaci trendek ismeretéből eredően könnyedén biztosítják számodra ezeket az információkat! Elvégre, ha az ingatlanbefektetés ennyire könnyű lenne, akkor mindenki ezzel foglalkozna. De kis odafigyeléssel, gondos tervezéssel és egy profi csapattal biztosan nyert ügyed lesz!
Comments